Dlaczego warto zainteresować się drukiem cyfrowym?

Historia europejskiego drukarstwa nie jest zbyt długa, ale z całą pewnością jest bardzo intensywna i chlubna. Od Gutenberga i jego ruchomej czcionki, która pozwoliła w sposób znaczący obniżyć koszty książek i czas, który potrzebny jest na ich powielenie. To rozpoczęło ogromną rewolucję drukarską. Rewolucję, której skutkiem jest współczesne drukarstwo.

Artykuł powstał przy współpracy z http://systemydrukujace.uchwycone-chwile.pl/


Druk cyfrowy

Dzisiaj, poza drukiem tradycyjnym mamy również druk cyfrowy, czyli rzecz, o której nasi przodkowie nie mogli nawet śnić. Czym w ogóle jest taki druk? Druk cyfrowy to druk, który do maszyny drukującej zostaje przekazany w formie zapisu cyfrowego – czyli jako plik komputerowy. Cechuje się dużym stopniem personalizacji -zmian dowolnych elementów graficznych lub tekstowych dla każdej kolejnej kopii. W dodatku taki druk może być stworzony właściwie od ręki. Ponadto – dzięki prostocie i krótkiemu czasowi, którego wymaga, by w ogóle zaistnieć – koszty takiego druku są relatywnie niewielkie. Dlatego właśnie druk cyfrowy w obecnych latach święci prawdziwe tryumfy. Zwłaszcza, choć nie tylko w branży reklamowej – projektowanie ulotek dzięki drukowi cyfrowemu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Również wszyscy, którzy potrzebują wizytówek, chwalą sobie druk cyfrowy – projektowanie wizytówek, nawet tych najbardziej oryginalnych nie powinno już nastręczać żadnych trudności. Jest łatwo, jest tanio i jest też szybko – te trzy cechy w dzisiejszych czasach w zupełności by wystarczyły do tego, by drukarnia cyfrowa Warszawa cieszyła się ogromnym powodzeniem. Jednak to nie wszystko – jest również dobrze, a nawet lepiej niż dobrze pod względem jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *