Dlaczego warto zatrudnić architekta

Jeżeli remontujesz lub budujesz, być może zdecydowałeś, że wszystkiego dopilnujesz sam. Czy zastanowiłeś się nad współpracą z architektem? Być może wydaje Ci się to stratą pieniędzy, ale dzięki takiej inwestycji możesz być pewien, że Twoje nawet najbardziej szalone pomysły, takie jak elewacje ze szkła czy szklane schody, mogą stać się rzeczywistością. Również proces budowy i wykańczania może być dla Ciebie bezstresowy i będziesz wiedział, że realizacja Twojego projektu będzie w dobrych rękach.

Gdzie szukać architekta? Jeżeli któryś z Twoich znajomych zbudował niedawno dom i korzystał z usług takiego specjalisty, być może chętnie Ci go poleci i opisze, jak przebiegała współpraca. Jeśli nie, dowiesz się przynajmniej kogo powinieneś omijać szerokim łukiem. Jeżeli znajomi nie są w stanie nikogo Ci polecić, przeglądaj strony architektów w Internecie. Najlepiej zacznij od zakładki ze zrealizowanymi projektami. W ten sposób łatwo zorientujesz się, czy podobają Ci się pomysły tego architekta i czy możliwa będzie współpraca. Dowiedz się również zawczasu jaki jest zakres działania architekta – nie wszyscy, szczególnie w małych firmach, będą w stanie się podjąć pełnego nadzoru nad realizacją projektu.

iron-gate-1623303_960_720Jak będzie wyglądać współpraca? Zależy to oczywiście od architekta, ale możesz być pewien, że czekają Cię długie rozmowy i tłumaczenie, co Ci się podoba. Następnie dostaniesz zapewne do rozważenia kilka projektów Twojego domu i będziesz mógł wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba.

Niektórzy architekci projektują również interesujące meble i elementy wystroju. Możesz więc wzbogacić swoje wnętrze o awangardowe fotele, balustrady szklane lub jedyne w swoim rodzaju balustrady nierdzewne. Najlepiej porozmawiaj o swoich potrzebach z architektem jeszcze przed startem budowy, a wymyślicie razem najlepsze rozwiązania.

Źródło: http://www.alsal.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *