Hosting i certyfikat SSL

Wiadomym jest, że w cieci zawieranych jest szereg transakcji. Często w tym przypadku zachodzi bezpośrednia interakcja klienta z przykładowym sklepem internetowym, jakąś firmą. Sklep ten może wykorzystywać serwer, który to musi być uwierzytelniony. Oznacza to tyle, że należy wykorzystać narzędzie, które to umożliwi potwierdzenie zadeklarowanej tożsamości każdej ze stron. Zachodzi tu poufność i integralność systemu danych.

Dane te muszą być szyfrowane. Na tej zależności opiera się właśnie tak zwany protokół ssl. Niekiedy to określany jest też mianem certyfikatu. Rozwiązanie takie zapewnia bezpieczeństwo komunikacji między poszczególnymi komputerami. Najłatwiej to zrozumieć na przykładzie, gdzie to klient ma pewność, że komunikuje się z daną firmą, która to nie okazuje się być tworem fikcyjnym chcącym przejąć prywatne dane. Działa to także w drugą stronę.

Wspomniany protokół pośrednio wiąże się z pojęciem hostingu. Jako, że hosting www odnosi się do poszczególnych witryn, to muszą one być w jakiś sposób zabezpieczone. To co jednak tu istotne, to na pewno fakt, że występuje tu bezpieczna transmisja zaszyfrowanego strumienia danych. Rozwiązanie odnośnie wspomnianego protokołu doskonale się sprawdza w przypadku transakcji, jakie to są realizowane w bankowości elektronicznej. Oznacza to, że płatności online, czy też aukcje internetowe są wiarygodne i odpowiednio zabezpieczone.

  

Cały proces możliwy tu jest dzięki opcji udostępniania zasobów serwerowni przez określonego dostawcę usług internetowych i to właśnie jest hosting. Jednak w przypadku witryn internetowych mowa jest o hostingu WWW. Cała zależność polega na prawidłowym działaniu połączeń internetowych, ochronie serwerów. Zarówno certyfikaty SSL, jak i hosting są usługami płatnymi. Nie należy tu korzystać z ofert darmowych, czy nawet bardzo tanich ponieważ są one słabe pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *