Jak najtaniej robić zakupy

Zakupy spożywcze są codziennością każdego z nas. Z pewnością chcielibyśmy wydawać na nie jak najmniej. Ceny żywności mogą różnić się między sklepami oraz regionami kraju – na przykład jeśli chodzi o ceny kukurydzy małopolska może oferować niższe niż wielkopolska lub innym region kraju. Czy oznacza to, że aby wydać jak najmniej będziemy musieli zacząć robić zakupy w innych województwach? Niekoniecznie.

Aby zacząć oszczędzać, zacznij zwracać uwagę na Twoje codzienne zakupy spożywcze. Dokąd się udajesz w celu zakupu bułek czy masła? Jeżeli Twoim wyborem jest lokalny sklep osiedlowy, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przepłacasz za zakupy. Znacznie mniej wydasz, jeśli przeniesiesz się z zakupami do większych marketów. Będzie to oczywiście wymagało pewnego planowania. Jeśli chcesz oszczędzić, zamiast codziennych zakupów w pobliskim sklepie z samego rana, wybierz się dwa czy trzy razy w tygodniu do supermarketu. Sprawa jest jednak trochę bardziej skomplikowana – do jakich sklepów się udać? Niestety ceny różnych produktów mogą znacznie się między sobą różnić. Za ten sam karton soku możesz zapłacić nawet kilkanaście groszy mniej w innym sklepie! Ważne jest to, abyś zastanowił się, jakich produktów potrzebujesz na co dzień. Możesz stworzyć całą listę i przejść się z nią po kilku marketach. Dzięki temu szybko zorientujesz się, gdzie najlepiej kupić konkretne produkty. Wydawać by się mogło, że to dużo zachodu, ale tak naprawdę wykonanie tego zadania bardzo ułatwi Ci oszczędzanie.

Co z warzywami i owocami? Te oczywiście warto kupować na targu. Sprzedaż jabłek, ogórków i grzybów prowadzą tam lokalni hodowcy, u których kupimy zdrowe okazy. W marketach natomiast nie raz zauważymy niższe ceny, ale bardzo często okazać się może, że nasze jabłka czy gruszki są stare i nadgniłe lub psikane różnymi niezdrowymi chemikaliami. Zakupy u lokalnych sprzedawcą będą więc nie tylko oszczędnością, ale i inwestycją we własne zdrowie. Jeśli w Twoim mieście znajduje się kilka targów, zorientuj się, które oferują najlepsze ceny.

Bardzo przydatnym narzędziem do oszczędzania jest również Internet. Znajdziemy tam wiele cennych informacji, dzięki którym dokonamy jak najlepszego wyboru przy codziennych zakupach. Możemy wyszukać konkretne, interesujące dla nas wiadomości – na przykład ceny cebuli małopolska. Przy pomocy sieci z łatwością zlokalizujemy też najbliższe sklepy, które warto odwiedzić. Możesz też zdobyć informacje na temat targów czy tego, kiedy dostawcy organicznych warzyw i owoców będą sprzedawać w Twojej miejscowości. Bardzo pomoce są również fora internetowe – znajdziesz tam przydatne informacje na temat oszczędzania na zakupach i tego, gdzie aktualnie są korzystne promocje. Oczywiście warto odwiedzać również strony rożnych sklepów i supermarketów. Znajdziesz tam publikowane przez nie gazetki, które pomogą Ci zorientować się, co aktualnie opłaca się kupić w jakim sklepie. Prześledzenie tych stron zajmie oczywiście trochę czasu, ale dzięki niemu będziesz w stanie oszczędzić więcej niż zwykle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *