Katalogi firmowe – rodzaje, koszty

Reklama usług świadczonych przez daną firmę jest dziś niezbędnym elementem jej działania na rynku. Współcześnie, zabiegi marketingowe przenoszą się do internetu. Media społecznościowe, tworzenie unikalnych treści na stronie, pozycjonowanie, kampanie AdWords to tylko niektóre z przykładów tego rodzaju działania w sieci.


Nie należy jednak zapominać, że wiele firm, instytucji przygotowuje tradycyjne katalogi. Taki katalog często staje się wizytówką firmy i sposobem na przedstawienie swojej oferty jak największej ilości potencjalnych klientów.
Druk katalogów firmowych nie jest tanią inwestycją, jednak koszty poniesione w związku z tym mogą się zwrócić.

Jakiego typu firmy przygotowują katalogi? Np. takie, które zajmują się produkcją czy sprzedażą materiałów budowlanych, sprzętu rtv i agd, przedmiotów służących do wyposażenia wnętrz.
Katalogi posiadają także firmy, które sprzedają artykuły biurowe, książki, podręczniki szkolne. Można by wyliczać jeszcze bardzo długo.

Warto przyjrzeć się powstawaniu katalogów, czyli skupić się na stronie technicznej tego przedsięwzięcia.
Przede wszystkim są różne rodzaje katalogów – szyte – klejone (podobnie jak w przypadku książek). Na rynku znajdziemy wiele propozycji. Dodatkowo, niektóre firmy oferują nie tylko wydrukowanie, ale także przygotowanie projektu.

Popularne formaty katalogów to np.

  • A3,
  • A4,
  • A5,
  • A6,

Oprócz standardowych formatów, możemy poprosić o przygotowanie specjalnego, innego formatu, zgodnie z naszymi potrzebami.

Dodatkowym elementem, który doda wizualnej atrakcyjności zamówionemu przez nas produktowi, będzie zastosowanie różnego rodzaju lakierów, np. lakieru punktowego UV czy lakieru offsetowego.
Cena druku jest uzależniona od zamówionego przez nas nakładu. Im większe zamówienie, tym mniejsze koszty druku.

drukarka8

Niektóre z drukarni oferują nawet ekspresowy druk. Oczywiście szybki czas wykonania wiąże się z koniecznością zapłacenia wyższej kwoty za zlecenie. Większość firm zamieszcza na swoich stronach cennik usług albo umożliwia oszacowanie kosztu na podstawie wypełnienia przygotowanego formularza. Możliwa jest również indywidualna wycena.

Zainteresowany ofertą druku katalogów? Koniecznie sprawdź ofertę drukarni JKB Print na stronie internetowej https://www.jkbprint.pl/katalogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *