Przemęczenie – jak sobie z nim radzić?

Wiele osób narzeka, że w okresie jesienno-zimowym czuje się przemęczone. Krótkie dni, mało słońca i szarość na około nie nastrajają nas pozytywnie, a uboga w witaminy dieta nie wpływa dobrze na poprawę nastroju. Jak sobie w takich sytuacjach radzić?

Higieniczny tryb życia

Jednym z podstawowych warunków dobrego samopoczucia jest stosowanie się do zasad zdrowego trybu życia. Musi być czas na pracę, ale i na odpoczynek oraz  regularne posiłki i aktywność fizyczną. Jeśli tych zasad będziemy przestrzegać, to nie dopadnie nas żadne przemęczenie.

Jeśli jednak do tej pory nie stosowaliśmy wyżej wymienionych zasad, to czas zacząć, i to najlepiej od zaraz. Jeśli jesteś pracoholikiem, to naucz się dawać sobie przyzwolenie na odpoczynek. Jeśli go zabraknie, to może spaść Twoja produktywność i zamiast realizować kolejne cele, staniesz się przemęczony.

Uzupełnij niedobory witamin i minerałów

Większość osób, których dopada syndrom przemęczenia, dopiero przy jego kolejnych oznakach zauważa, że ich styl życia oraz dieta nie były idealne. To najwyższy czas by sięgnąć na lek na przemęczenie, którego głównym zadaniem jest uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Oprócz uzupełnienia niedoborów witaminami konieczne jest również przeprojektowanie swojego dnia w taki sposób, by znalazło się w nim miejsce na regularne posiłki, przygotowywane zgodnie z zasadami zrównoważonej diety.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-wzmocnienie-organizmu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *