Szybki wzrost u dzieci – jak wzmocnić kości?

Organizm dziecka od pierwszych dni życia rośnie w błyskawicznym tempie. Co prawda największy wzrost notujemy w pierwszy roku życia dziecka i już nigdy później nie rośnie ono tak intensywnie, to jednak i później następują tzw. skoki rozwojowe, w których tempo wzrostu narasta. Jak przygotować organizm dziecka do tak szybkiego rozwoju?

Witamina D

Jedną z ważniejszych w życiu dziecka witamin jest witamina D. To właśnie ona jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój kości, zapobiega krzywicy oraz wspiera obronne działania układu immunologicznego. Bez niej dzieci miałyby słabe kości, kiepskie zęby i często zapadałyby na infekcje.

kości dzieciWapń

Obok witaminy D, do rozwoju zdrowych kości niezbędny jest wapń. To właśnie on wspiera mineralizację kości, a w późniejszym wieku zapobiega powstawaniu osteoporozy. Dzięki niemu kości są mocne i są odporne na urazy różnego typu.

Lek na wzmocnienie kości

W okresie intensywnego wzrostu należy zadbać szczególnie o wysoką podaż witaminy D i wapnia. Bez nich prawidłowy rozwój mocnych kości będzie niemożliwy. Należy więc podawać dziecku dużo ryb oraz nabiału, które są głównym źródłem ww. składników. Jeśli jednak uważamy, że dziecko spożywa za mało tych produktów, a rośnie w ekspresowym tempie, to warto sięgnąć po lek na wzmocnienie kości. Zawarte w nim witaminy pozwolą uzupełnić rosnące zapotrzebowanie na witaminę D i wapń, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że organizm dziecka dostanie wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *