Urządzanie wymarzonej łazienki

Urządzanie idealnej łazienki nie jest łatwym zadaniem. Ilość dostępnych aranżacji może wprawić w konsternację nad deseniami, kolorami mebli i płytek. Zwykła decyzja o wyborze wanny może zabrać kilka dni przemyśleń. Czym się zatem kierować urządzając własną łazienkę?

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę metraż, jaki mamy dostępny – do małej łazienki w mieszkaniu w bloku nie zmieścimy dwumetrowej wanny w której można się wylegiwać. Ewentualnie można zrobić to kosztem pralki lub szafki na ręczniki i kosmetyki, ale to zależy wyłącznie od nas. Ustalenie priorytetów – to coś czym powinniśmy się zająć w przypadku małych przestrzeni. Obecnie wykonywane są także meble łazienkowe (http://www.topsanit.pl/pl/c/Meble-lazienkowe/66) dostosowane do niewielkich pomieszczeń, które są węższe, ale wyższe i bardzo funkcjonalne. Wystarczy poszukać inspiracji w Internecie, gdzie jest mnóstwo pomysłów na urządzenie ładnych i praktycznych łazienek. Polecane są jasne kolory optycznie powiększające pomieszczenie i unikanie wnęk np. na prysznic. Wnętrze powinno być przestronne i odsłonięte.

lazienka3

Jeśli natomiast ogranicza nas budżet – warto zdecydować się na zakup mebli używanych lub z wystawki sklepowej. Są to meble tańsze, ale trzeba poświęcić trochę czasu aby znaleźć je w bardzo dobrym stanie. Aczkolwiek, jeśli mamy smykałkę do majsterkowania, możemy spróbować odnowić takie meble poprzez np. wymianę frontów, klamek czy blatów. Jest to zdecydowanie oszczędniejszy sposób ale bardziej czasochłonny.

Obecnie w modzie są dość minimalistyczny wystrój łazienki – wiszące szafki podumywalkowe i szafki na kosmetyki najczęściej w białym kolorze są łazienkowym hitem. Mogą być one zarówno matowe jak i z połyskiem, choć połysk cieszy się większym powodzeniem u osób urządzających łazienki. Do białych mebli często dobierane są kontrastowe dodatki np. bordowe płytki, granatowe ręczniki czy ozdobne zasłony. Przydaje się też dużo luster, które nadają pomieszczeniu głębi. Łazienka powinna też być dobrze oświetlona, zwłaszcza w okolicy umywalki. Takie wnętrze sprawia wrażenie czystego i zachęcającego do przebywania, gdzie wszystko można znaleźć.

lazienka4

Jeśli zaś chodzi o odwieczny dylemat – wanna czy prysznic, wynik zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika łazienki. Prysznice są zazwyczaj oszczędniejsze w zużyciu wody, ale długa kąpiel w wannie również ma swoich fanów. Zawsze można zdecydować się na wannę z parawanem i deszczownicą i mieć dostępne obie opcje. Łazienka jest miejscem, gdzie możemy zażywać długich kąpieli w wannie lub tylko myć zęby i brać szybki prysznic przed pracą. Najważniejsze więc aby po urządzeniu nasza łazienka była komfortowa przede wszystkim dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *