Ważne dodatki

Niewiele osób zwraca dużo uwagi na to, co tworzy architekturę miejską. Jednakże istnieje wiele elementów, które znacznie wpływają na to jakie wrażenie wywołuje dane miejsce. Począwszy od rodzaju kostki brukowej, którą użyto do zbudowania chodnika, a skończywszy na tym jaki gatunek drzew został wybrany do zasadzenia przy drodze – każdy detal ma swoje znaczenie.


Podobnie jest z otoczeniem dookoła budynków. Istotne jest oczywiście to, jak wygląda sam budynek, czyli styl architektoniczny według którego został zaprojektowany, to jakie kolory użyto na ścianach, jakie są tam rodzaje okien. Jednakże ważne są też te drobne elementy, które ostatecznie dopełniają cały obraz. Bardzo często są one też funkcjonalne, zatem nie istnieją jako sama ozdoba, ale mają swoje konkretne przeznaczenie.
Na przykład gabloty ogłoszeniowe zewnętrzne, które często są zawieszane na budynkach administracyjnych. Dzięki temu można być pewnym, że dane ogłoszenia nie zostają zerwane, ani zamazane przez jakiegoś przechodnia, ponieważ są chronione przez obudowę gabloty. Innym przykładem funkcjonalnych dodatków są kosze metalowe, poustawiane w obrębie budynku. Kosze na śmieci również mogą mieć różnego rodzaju budowę, mniej lub bardziej dekoracyjną. Odpowiednio dobrane, mogą być dodatkiem nie tylko pożytecznym, ale też bardzo przyjemnym dla oka przechodniów. Podobnie jest jeżeli chodzi o donice metalowe, w których można zasadzić rośliny dekoracyjne. Donice metalowe są odporne na zniszczenia i ciężkie, ze względu na materiał z którego zostały zbudowane. Dzięki temu przetrwają warunki, jakie panują na zewnątrz.
Dlatego też przy projektowaniu otoczenia budynków, warto zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, nawet takie, które wydają się mało ważne, jak kosze metalowe. Dzięki temu efekt końcowy będzie znacznie lepszy.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/tablice-informacyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *