Zadbaj o własne zdrowie

Zdrowie to najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka, warto więc dbać o nie bez względu na wiek, gdyż dane jest tylko jedno. Nawet jeśli nie miewasz z pozoru kłopotów, dobrze jest co jakiś czas przebadać się profilaktycznie.

healthy

Gdzie należy się udać?

Poradnia diabetologiczna to miejsce, gdzie przebadają Cię w kierunku cukrzycy. Diabetolog zajmuje się diagnostyką w kierunku jej występowania, zdiagnozowaniem, a także i leczeniem cukrzycy, zapobiega on również poważnym powikłaniom tej choroby, a jeśli już wystąpią, pomaga je łagodzić oraz spowolnić ich rozwój. Kiedy należy udać się do diabetologa? Na przykład jeśli doskwiera Ci wzmożone pragnienie, częściej niż zwykle musisz udawać się do toalety, czujesz ogólne osłabienie i zmęczenie, a także masz problemy ze wzrokiem takie jak zaburzenia widzenia. Są to oznaki, że warto przebadać się w kierunku cukrzycy. Pierwszym krokiem może być udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Cię do poradni diabetologicznej. Cukrzyca staje się poważnym problemem społecznym, choć wciąż trwają badania nad ulepszeniem jakości jej leczenia.

Również i objawiająca się we wczesnych latach życia alergia, potrafi być znacznie uciążliwa. Dlatego też poradnia alergologiczna dla dzieci, jest kolejnym miejscem do którego warto, a nawet trzeba się udać, by zapobiec czasem strasznym w skutkach objawom alergii. Przyjmują oni dzieci oraz młodzież do osiemnastego roku życia. Jeśli już dowiemy się czy nasze dziecko ma jakieś alergie można je skierować na terapię odczulającą, bądź uzbroić się w leki pozwalające na złagodzenie objawów.

Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz.. Mawiał nasz wielki poeta Jan Kochanowski. Jeśli więc przez długi czas dręczą Cię wysokie gorączki, uporczywa potliwość, osłabienie organizmu czy biegunka, może okazać się że masz chorobę zakaźną. Poradnia chorób zakaźnych to miejsce, w którym doświadczeni lekarze pobiorą Ci próbki materiału do przebadania, obejmujące badania immunologiczne, serologiczne, a także molekularne. Próbki te pobiera się niejednokrotnie z trudno dostępnych miejsc, a same zabiegi mogą być niebezpieczne dla pacjenta. Dlatego też lekarz chorób zakaźnych musi mieć specjalistyczne praktyczne umiejętności takie jak na przykład nakłucia lędźwiowego i pobrania płynu mózgowo-rdzeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *