Zimowe szaleństwa

Za oknami lato, ale już teraz warto zaplanować ferie zimowe. Planując wyjazdy na narty z odpowiednim wyprzedzeniem mamy gwarancję tego, że wypoczynek będzie udany i dobrze zorganizowany.

góryNa początek należy zastanowić się, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na wyjazd. W zależności od tego wybierzmy ośrodki polskie bądź zagraniczne. W przypadku wyboru polskich gór trzeba zastanowić się nad najlepszą dla nas formą transportu. Przewóz nart samochodem osobowym może być bowiem dla nas niemożliwy. Na szczęście istnieją biura podróży, które oferują wyjazdy na narty autokarem, z niemal wszystkich największych polskich miast. Dojazd autobusem to niewątpliwie jedna z najwygodniejszych możliwości, pozwala na pełny odpoczynek i relaks – omija nas cały stres związany z nietypowymi sytuacjami na drogach, który wprowadza nas w nerwowy nastrój gdy sami prowadzimy samochód. Jeżeli nie mamy możliwości dojazdu autobusem, warto zdecydować się na transport pociągiem. Linie kolejowe w Polsce pozwalają na przewóz nart, a sama forma transportu jest bardzo komfortowa dla podróżnych. Nowoczesne pociągi i odnowione tory gwarantują szybki i bezproblemowy przejazd. Jeżeli decydujemy się na wyjazd zagraniczny, trzeba sprawdzić, które linie lotnicze pozwalają na to, by przetransportować narty samolotem za rozsądną cenę.
Mając wybrany sposób dojazdu należy rozejrzeć się za odpowiadającym nam hotelem. Koniecznie trzeba wybrać ośrodek, który oferuje przechowalnię nart. Dobrze byłoby też, żeby hotel położony był w niewielkiej odległości od tras narciarskich. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu podczas codziennych dojazdów. Trzeba też zastanowić się, czy chcemy trafić w miejsce oblegane przez turystów, czy może wolimy nieco gorzej przystosowane ośrodki, ale za to spokojniejsze. Wspaniale przygotowane trasy to niewątpliwie kusząca propozycja, ale zapłacimy za nie cenę wiecznego czekania w niekończących się kolejkach do wyciągów czy restauracji. A skoro o restauracjach mowa, to warto wspomnieć o tym, że planując wyjazd należy mieć na uwadze wyżywienie. Jeżeli decydujemy się na posiłki w hotelu, nie jest to problem. Jeśli natomiast wolimy sami przygotowywać jedzenie, dobrze byłoby mieć w niedalekiej odległości od hotelu sklep spożywczy, zwłaszcza jeśli podczas wyjazdu nie będziemy mieli do dyspozycji własnego środka transportu. Children on the snow
Jeżeli zabieramy na wyjazd dzieci, należy upewnić się, że trasy narciarskie z których planujemy korzystać są przystosowane do użytku przez najmłodszych narciarzy. Podobnie ma się sytuacja z noclegami – istnieją hotele, które nie zgadzają się na goszczenie dzieci i młodzieży.
Wszystkie powyższe kwestie można zaplanować na własną rękę, lecz można również skorzystać z usług biura podróży. Być może zapłacimy za taki wyjazd nieco więcej, ale będziemy mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Poza tym, jadąc na zimowe wczasy w większej grupie możemy mieć szansę na poznanie innych zapalonych narciarzy i spędzenie wyjazdu w miłej atmosferze. Miłego wypoczynku i połamania nart!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *